Montaż klimatyzacji

Montaż klimatyzacji to usługa specjalistyczna, która wg prawa Unii Europejskiej powinna zostać przeprowadzona tylko przez osoby posiadające Świadectwo Kwalifikacji w zakresie napraw, obsługi technicznej urządzeń i instalacji chłodniczych oraz klimatyzacyjnych. Świadectwo takie wydawane jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Wybór firmy montujące klimatyzacje

Wpisujesz w wyszukiwarce np. montaż klimatyzacji Gliwice i wyświetlają się dziesiątki firm. Dzwonisz w czerwcu a tu, albo nikt nie odbiera, albo terminy wszystkie zajęte. Dlatego zawsze proponuję zainteresuj się wyborem firmy już zimą.

Następna sprawa to cena montażu

I tu też się zaczynają schody. Cena usługi za sam montaż może wahać się od 800 do 1500 zł netto. Dlatego dobrym sposobem jest zaproszenie fachowców na wizję do lokalu, gdzie ma być zamontowana klimatyzacja. Pamiętaj wybieraj firmy, które działają legalnie przez cały rok a nie sezonowo. W razie awarii urządzenia możesz liczyć na szybką reakcję serwisu klimatyzacji. Nie wspomnę już, że w trakcie montażu musimy zabezpieczyć pomieszczenie przed pyłem i innymi pracami związanymi z montażem jednostki wewnętrznej.

Jaki klimatyzator wybrać ?

Wybraliśmy fachowców, ale jaki wybrać klimatyzator ? Każdy instalator poleca inny model. Jedna firma poleca montaż klimatyzacji LG, druga montaż klimatyzacji Rotesno a jeszcze inna tylko montaż klimatyzacji Samsung – totalny mętlik w głowie.

Naszym zdaniem wybór marki klimatyzatora nie jest, aż tak ważny jak dostęp do serwisu i części zamiennych oraz czas na ewentualne ich sprowadzenie np.: z fabryki w Chinach. Obecnie wszystkie nowe klimatyzatory to jednostki inwerterowe, które posiadają funkcję grzania i chłodzenia. Warto zapoznać się z jaką klasą energetyczna mamy do czynienia A, A+, A++, A+++.

Następna ważna sprawa przy wyborze klimatyzacji to poziom ciśnienia akustycznego podawany w dB. Tańsze jednostki emitują powyżej 25 dB a to naszym zdaniem może prowadzić do pewnego dyskomfortu w pomieszczeniu. Zwracajmy uwagę tylko na jednostki wewnętrzne emitujące nie więcej niż 21 dB najlepiej z funkcją sleep (funkcja, która automatycznie dostosowuje temperaturę otoczenia, aby zapewnić idealne warunki do snu). Obecnie na polskim rynku są dostępne jednostki z nieprzekraczalnym ciśnieniem akustycznym 16 dB (bardzo ciche), ale ich cena jest wprost proporcjonalna do komfortu użytkowania. Jeśli ktoś lubi nowości można pomyśleć także o dokupieniu funkcji sterowania smartfonem. Nie zapominajmy też o poziomie ciśnienia akustycznego jednostki zewnętrznej ze względu na ewentualne problemy sąsiedzkie. Dobór mocy chłodniczej lub grzewczej pozostawmy fachowcom. Montaż klimatyzacji Zabrze – na załączonych zdjęciach przykładowa realizacji instalacji całorocznego klimatyzatora Rotenso Versu (chłodzenie / grzanie)

Przykładowe ceny montażu klimatyzacji:

  Klimatyzator Rotenso Imoto cena 4350 zł

  Klimatyzator Rotenso Ukura cena 3570 zł

  Klimatyzator Rotenso Revio cena 4750 zł

  Klimatyzator Rotenso Roni cena 3400 zł

Klimatyzator ścienny typu split LG 2,5 kw cena 4250 zł

 

 

NOWOŚĆ ! Klimatyzator LG z oczyszczaczem powietrza cena 4795 zł netto z montażem

Funkcje klimatyzatora.

chłodzenie powietrzem i filtracja powietrza, który może odfiltrować mały pył, zarazki i zanieczyszczenia powietrza, takie jak PM1.0.
czujnik PM 1.0 zapewnia wykrywanie bardzo drobnego pyłu w czasie rzeczywistym i intuicyjnie wyświetla stan powietrza za pomocą czterech kolorów.

Cena obejmuje

 • montaż jednostki wewnętrznej,
 • przewiert przez ścianę,
 • montaż jednostki zewnętrznej -bez zwyżki,
 • instalacja freonowa do 5 metrów,
 • stopki pod agregat lub wspornik,
 • podłączenie zasilania jednostki wew./zew. -sterowanie,
 • podłączenie odpływu skroplin,
Cena nie obejmuje :

 • koryt instalacyjnych,
 • pompek skroplin,
 • montażu na wysokości powyżej 5 metrów,
 • doprowadzenie zasilania elektrycznego,
 • montaż jednostki zewnętrznej na kotwach chemicznych,
Miłego chłodzenia i grzania życzy Control Klima.